Scrapbooking

Scrapbooking-od czego zacząć?

Scrapbooking Od-Czego Zacząć

Scrapbooking to technika tworzenia kartek okolicznościowych, która polega na łączeniu różnych elementów w celu stworzenia spersonalizowanej kartki. Proces ten zwykle zaczyna się od wyboru tła lub papieru, który będzie stanowił podstawę kartki. Następnie dodaje się różne elementy dekoracyjne, takie jak wycinanki, naklejki, kwiaty, kokardy, wstążki, napisy itp. Można również dodać zdjęcia lub rysunki, aby wzmocnić przekaz kartki.

Od czego zacząć zabawę w tworzenie za pomocą scrapbooking? Potrzebne będzie kilka podstawowych akcesoriów tj. jak nożyczki, klej, biała kartka służąca do stworzenia bazy i kolorowy/wzorzysty papier. To wystarczy, żeby zacząć.

Jest takie powiedzenie Apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak też jest w tworzeniu handmade. Po pewnym czasie próbujemy nowych technik zaczynamy szukać inspiracji. Tworzymy samodzielnie poszczególne elementy wykorzystywane w dekoracji naszego dzieła. A co w ogóle można stworzyć?

Kartki, exploding boxy, pudełka dekoracyjne, albumy…tak naprawdę wszystko czego dusza zapragnie. Moja przygoda zaczęła się od komunijnego exploding box’a. Nie wiedziałam jeszcze jak wykonać takie pudełko, ale zaczęłam od szukania filmików na You Tube i opisów na blogach. Zrobiłam i byłam z siebie dumna, choć patrząc z perspektywy czasu, to wiem jakie było niedoskonałe. Jednak nie to było najważniejsze tylko uczucie jakie we mnie wzbudziło i od tego momentu zaczęłam tworzyć coraz bardziej złożone projekty.

Podstawowe narzędzia

Narzedzia Do Scrapbooking

Zaczęłam mając najbardziej proste narzędzia. Teraz korzystam z plotera, który tnie, wycina, rysuje i graweruje na różnych materiałach. I uwielbiam kiedy wszystko wychodzi z niego takie proste i ładnie wycięte niemalże idealne. Natomiast wiele dziewczyn korzysta z gilotyny do papieru i to też jest rzecz, która ułatwia pracę i czyni ją bardziej profesjonalną. Co jeszcze może być przydatne w tworzeniu kartek?

  • klej na gorąco
  • nożyk do papieru/nożyk do tapet
  • klej magik
  • taśma dwustronna
  • papier do scrapbookingu (cała gama cudowności)
  • kosteczki dystansowe (do tworzenia efektu 3D)
  • kwiatki ( z papieru lub foarmiranu)
  • ozdobniki (polecam przeszukać domowe pudełka z wszystkim co ,,kiedyś się przyda’’)
  • kość do bigowania
  • maszynka do wykrojników i wykrojniki

O czym warto pamiętać?

Scrapbooking miejsce do pracy

Nie spotkałam się jeszcze z przypomnieniem dla fanów scrapbookingu o przygotowaniu sobie miejsca do pracy – zabezpieczcie stół (przydatna będzie mata do cięcia) oraz przypominam o umyciu i osuszeniu rąk przed pracą z papierem. Może się Wam wydać to absurdalne…po co o tym pisać. Dopóki nie zniszczycie sobie kilkugodzinnej pracy odciskając swój palec na papierze albo zarysowując go lakierem do paznokci, to może nie docenicie tej rady, ale mnie udało się zepsuć kartkę z takiego właśnie powodu.

Tworzenie kartek handmade to wciągające zajęcie, jeśli to pokochacie to już nigdy nie przestaniecie. W sklepach zawsze zauważycie coś co może Wam się przydać i zaczniecie kolekcjonować PRZYDASIE 😉

Related Posts