Scrapbooking

Jak zrobić Exploding Box czyli pudełko niespodziankę?

Narzedzia-Do-Scrapbooking

Exploding box, to bardzo popularny sposób na przygotowanie oryginalnego prezentu lub dekoracji na różne okazje. Możesz go wykorzystać na urodziny, ślub, Walentynki lub jako pamiątkę z wakacji. W tym artykule opowiem Ci, jak krok po kroku stworzyć swoją własną exploding box.

Przygotuj potrzebne materiały:

  • kartkę papieru o wymiarach około 30×30 cm (może to być kolorowy papier, karton, papier ozdobny itp.),
  • nożyczki,
  • linijkę,
  • ołówek,
  • klej,
  • taśmę dwustronną,
  • ozdoby do dekoracji pudełka (np. wstążki, koraliki, naklejki itp.).

Krok 1: Przygotowanie kartonu Zacznij od przygotowania kartonu, który będzie podstawą twojej exploding box. Karton powinien mieć wymiary 30×30 cm. Możesz go kupić w sklepie papierniczym lub wykorzystać karton z pudełka po butach lub innych produktach. Przytnij karton nożyczkami, aby uzyskać kwadrat o wymiarach 30×30 cm.

Krok 2: Wytnij ramki Następnie wytnij ramki, które będą stanowić „ściany” twojej exploding box. Do tego celu wykorzystaj ozdobną kartkę papieru o wymiarach 25×25 cm. Zmierz i oznacz linią środkową papieru w obu kierunkach, aby uzyskać cztery równe części. Następnie wytnij z papieru cztery kwadraty o boku 12,5 cm. To będą twoje ramki.

Krok 3: Składanie ramki Złóż każdą ramkę na pół, tak aby powstał prostokąt o wymiarach 12,5×6,25 cm. Następnie złóż prostokąt na pół w poprzek, aby uzyskać kwadrat o boku 6,25 cm. W ten sposób powstaną cztery kwadraty o boku 6,25 cm, które będą elementami twojej exploding box.

Krok 4: Składanie podstawy Aby składać podstawę twojej exploding box, podziel karton na trzy równoległe części o szerokości 10 cm każda. Następnie wykonaj cięcia wzdłuż linii, ale nie wyciągaj kawałków kartonu. Złóż karton w poprzek na płasko, tak aby powstała składana podstawa. Zewnętrzne części kartonu sklej taśmą dwustronną, aby utrzymać je razem.

Krok 5: Składanie „ścianek” Weź jedną z ramki i umieść ją na jednym z kawałków kartonu. Sklej ją taśmą dwustronną na środku kawałka kartonu. Następnie powtórz ten krok dla trzech pozostałych ramek

Krok6: Wstawić ozdoby do pudełka (np. zdjęcia, karty z życzeniami, cukierki itp.).

Krok7: Przygotować wieczko dla pudełka. Można to zrobić poprzez wycięcie kwadratu o boku 11 cm i złożenie go wzdłuż linii na kształt „kubka”. Na końcu należy przeciąć jeden z narożników, aby utworzyć wieczko.

Krok8: Dekorować pudełko według własnego pomysłu.

Gotowe! Teraz Twój exploding box jest gotowy i możesz z niego korzystać jako dekoracji lub podarować go jako prezent.

Related Posts